Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Pomoc pilnie potrzebna - [rozwiązany]

przez
Dr.One
na 28.01.2016, 10:04 2493 odsłony

: Programming error: column reference "product_id" is ambiguous

LINE 2: ...  SELECT 0 FROM stock_quant, stock_location WHERE product_id...
                                                             ^
, in query
                                SELECT 0 FROM stock_quant, stock_location WHERE product_id = %s AND stock_location.id = stock_quant.location_id AND
                                ((stock_location.parent_left >= %s AND stock_location.parent_left < %s) OR stock_location.id = %s) AND qty < 0.0 LIMIT 1

...

 


0
Dr.One
na 28.01.2016, 11:49

Problem rozwiązany. Instalacja nowej wersji modułu spowodowała zaburzenie pracy. Odinstalowanie pozostawia w pamięci odwołania, po usunięciu /wyczyszczeniu bazy problem zniknął :)

Przeprowadziłem małe dochodzenie dlaczego .... ponieważ samo odinstalowanie modułu, czyszczenie za każdym razem bazy itd, może nieco irytować i jednocześnie wcale nie być 100% pewne. Zauważyłem bowiem, że  nawet po ponownym zainstalowaniu pierwszej wersji modułu ten problem się pojawiał. Więc ... co zrobiłem ...

w module 'stock', w metodzie 'quants_move' query odwołuje się do product_id nie określając z lub w której tabeli (w module występuje product_product.product_id i product_template.product_id co prawdopodobnie powoduje ten problem): 

cr.execute("""
                SELECT 0 FROM stock_quant, stock_location WHERE product_id = %s AND stock_location.id = stock_quant.location_id AND
                ((stock_location.parent_left >= %s AND stock_location.parent_left < %s) OR stock_location.id = %s) AND qty < 0.0 LIMIT 1
            """

występowanie błędu ustąpiło po zmodyfikowaniu query do postaci:

cr.execute("""
                SELECT 0 FROM stock_quant, stock_location WHERE stock_quant.product_id = %s AND stock_location.id = stock_quant.location_id AND
                ((stock_location.parent_left >= %s AND stock_location.parent_left < %s) OR stock_location.id = %s) AND qty < 0.0 LIMIT 1
            """

Czy moje dochodzenie i wnioski są prawidłowe ?

 

 

Zobaczymy :)

Jak dotychczas wszystko dziala prawidłowo ;)

  • Oflaguj

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

4 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 28.01.2016, 10:04
Oglądano: 2493 razy
Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016, 09:08