Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Odczytywanie danych - różnice nazw pomiędzy tabelami

przez
Dr.One
na 20.01.2016, 09:59 2340 odsłony

Jak zawsze okazało się, że to tylko moja ograniczona wiedza .... no może nie do końca. Otóż okazało się, że dwie metody odwołują się do różnych  tabel z zapisanymi różnymi nazwami.

Odczytywanie id produktu z tabeli product i same id dla template są poprawne, natomiast przypisywanie nazw już nie.

Np. odczytuję z stock.quant ilości dla product_id 123, następnie jeśli nie zlinkuję product_tmpl_id to pokazuje źle, jeśli jednak zlinkuję pokazuje ogólnie dobrze.

To tylko część problemu :) jak sprawić, żeby odczytywał prawidłowe nazwy. Wygląda bowiem, jakby istniała dodatkowa tabela (wariant językowy?) dodatkowych wariantów nazw w której są przechowywane nazwy inne niż w product_template.

Nie wiem czy prawidłowo się wyraziłem i czy rozumiecie o co mi chodzi dlatego podeprę się przykładem:

Nazwa w/g product_template (stara/poprzednio używana)                  ID    Nazwa w/g product.(?)

LENOVO THINKCENTRE M57 C2D 2.33 SMALL FORM FACTOR       4   Used Lenovo Thinkcentre M57 SFF Intel Core2Duo 2.33     

LENOVO THINKCENTRE C2D 2.33 SMALL FORM FACTOR             10   Used Lenovo Thinkcentre M57 SFF Intel Core2Duo 2.33

DELL OPTIPLEX 330 DC 1.8 TOWER                                            114   Used Dell Optiplex 330 TWR Intel DualCore 1.8

LENOVO THINK CENTRE M58p C2D 3.0 SMALL FORM FACTOR     18  Used Lenovo Thinkcentre M58 / M58p SFF 1x Mixed CPU None None DVD-RW Windows Vista Business

DELL PRECISION T3500 QC 2.8 TOWER                                        19  Used Dell Precision T3500 TWR Intel Xeon QC 2.8 12GB Used 2 TB Mixed

co z tym zrobić ? gdzie szukać tej prawej tabeli i ewentualnie czy mogę je nadpisać, żeby po obu stronach się zgadzały ? Wprowadza mi to spore zamieszanie, korekta nazwy niczego nie zmienia


0
Dr.One
na 20.01.2016, 16:47

Dokopałem się w końcu do tabeli gdzie znajdują się nowe nazwy(aktualne.) Tablica w której się znajdują to: product_product.name_template

Już mi wyświetla prawidłowe nazwy :)

Uparcie odwoływałem się do product.product_name podczas gdy powinienem do name_template :)

pewnie nikomu się nie przyda ... ale .....

 

  • Oflaguj

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

4 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 20.01.2016, 09:59
Oglądano: 2340 razy
Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016, 16:47