Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Formatowanie danych i przesyłanie do szablonu

przez
Dr.One
na 18.01.2016, 11:31 3302 odsłony

Panowie, walczę od kilku dni i za nic nie mogę sobie z tym poradzić.

Przygotowuję dane do umieszczenia w szablonie emaila i owszem wkleja je ale pomija całkowicie formatowanie i poprostu wrzuca jako string co powoduje, że wiadomość jest ... trochę nieczytelna :)

...Compaq 8100 Elite SFF Intel DualCore 2.8 </td><td> 0.0 </td></tr> <tr><td>71</td><td> Used HP DC7800p TWR Intel Core2Quad 2.5 </td><td> 0.0 </td></tr> <tr><td>72</td><td> Used HP DC7600 TWR Intel Pentium 4 3.0 </td><td> 0.0 </td></tr> <tr><td>73</td><td> Barebone HP SFF </td><td> 0.0 </td></tr> <tr><td>74</td><td> Used HP DC7600 TWR Intel Pentium 4 3.2 </td><td> 0.0 </td></tr> <tr><td>75</td><td> Used Dell Optiplex 745 SFF Intel Celeron 3.06 </td><td> 0.0 </td></tr> <tr><td>76</td><td> Used Dell Optiplex 755 SFF Intel Core2Duo 2.33 </td><td> 0.0 </td></tr> <tr><td>77</td><td> New HP LA2006x </td><td> 0.0 </td></tr> <tr><td>78</td><td> Used HP DC5700 SFF Intel Pentium D 3.0 GHz </td><td> 0.0 </td></tr> <tr><td>79</td><td> Used HP DC5700 SFF DualCore 1.8 </td><td> 0.0 </td></tr> <tr><td>80</td><td> Used HP DC 5750 TWR AMD Athlon 2.2 </td><td> 0.0 </td></tr> <tr><td>81</td><td> Used HP DC 5750 SFF AMD ....

Mój szablon:

        <record id="stock_check_m" model="email.template">
            <field name="name">A_product_multi</field>
            <field name="email_from">odoo@odoo.local.net</field>
            <field name="subject">Order</field>
            <field name="model_id" ref="iProdLoc.model_stock_check"/>
            <field name="email_to" >xxxxxxx@nama.net.co</field>
            <field name="partner_to"></field>
            <field name="auto_delete" eval="False"/>
            <field name="body_html">
                <![CDATA[
                <style>
                    span.oe_mail_footer_access {
                        display:block;    
                        text-align:center;
                        color:grey;                                
                    }
                    .red {
                    color: #FF0000;
                    }
                </style>
                <field name="email_body"/>
                <div style="padding: 10px; width:100%; font-size: 40px; height: 80px;top: 0px; color:#FFFFFF; background-color: #2EA2D2; margin-left: auto;margin-right: auto;">
                <h1>My company</h1></div>
                    <div style="height: auto;margin-left:12px;margin-top:30px;">
                        <p class="red">Product/s must be ordered/purchased immediately</p>
                        ${object.emailbody}
                        <p>U R G E N T !</p>

                    </div>
                ]]>
            </field>
        </record>

W jaki sposób wrzucić przygotowane/sformatowane(tabela) dane do szablonu ?

Czy wogóle można czy trzeba się do tego zabrać zupełnie inaczej ?

Przykład znajdziesz w metodzie get_followup_table_html() w module account_followup i w szablonach z tego modułu.

Dariusz Żbikowski
na 18.01.2016, 13:03

W dniu 18.01.2016 13:03, Dariusz Żbikowski napisał(a):

Przykład znajdziesz w metodzie get_followup_table_html() w module account_followup i w szablonach z tego modułu.

--
Dariusz Żbikowski
Sent by Krokus Sp. z o.o. using Odoo about Post na forum Formatowanie danych i przesyłanie do szablonu

Dziękuję. Już szukam. 

--
Pozdrawiam
Robert
Dr.One
na 18.01.2016, 13:25

1

Dariusz Żbikowski

--Dariusz Żbikowski--

1280
| 4 3 3
LODZ, Polska
--Dariusz Żbikowski--
Dariusz Żbikowski
na 18.01.2016, 12:35

Szablony email renderowane są jako kod "mako" - nie powinno być żadnego problemu o ile są zbudowane w tym standardzie.

  • Oflaguj

Dziękuję Darku za odpowiedź. Zamieściłem powyżej mój szablon. Sam szablon jako taki jest dostępny, i wygląda dokładnie jak powinien oprócz danych które chcę w nim umieścić ... podpowiedz, co z tym zrobić ? A może ja poprostu źle zadeklarowalem pole emailbody(text)? Technicznie utworzony ciąg zawiera wszystko co powinien w kwestii formatowania.

Dr.One
na 18.01.2016, 12:50

Czy to oznacza, że samo umieszczanie danych w szablonie wymaga jakichś specjalnych zabiegów ?

Dr.One
na 18.01.2016, 12:58

Przy okazji jeśli mogę zapytam o ilości. WIem, że ogólne ilości są przechowywane w stock_quants. Ostatnio (dzisiaj) zauważyłem, że owszem i wszystko się zgadza kiedy traktujemy te ilości według product.product, kiedy próbujemu przypisywać je do product_template product_id wszystko się zaczyna rozjeżdżać bo ID w tabeli stock_quants należą do product.product product_id Szukam jakiegoś rozwiązania na ten problem bo ni jak nie mogę zakończyć pracy nad modułem bo mi pokazuje bzdury. Czy jest jakieś miejsce z któego mógłbym pobierać ilości ale dla product_template product_id żeby mi się zgadzały nazwy ? product_id product_template != product_id product_product. Jest jakaś dodatkowa tablica wariantów dla product_id product_template ? Może gdybym użył wtedy będą się zgadzały nazwy i ilości ?

Dr.One
na 18.01.2016, 15:19

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

4 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 18.01.2016, 11:31
Oglądano: 3302 razy
Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016, 13:45