Użycie filtra domain [Zamknięte]

To pytanie zostało zamknięte z powodu: niezwiązane z tematem lub nieaktualne

przez
Dr.One
na 19.04.2015 12:14:18

Domyślam się, żeby użyć filtra to trzeba mieć co filtrować :)

Umieściłem na karcie MOVE jako dodatkową informację o osobie która bierze odpowiedzialność za wykonany ruch (imię/nazwisko) i do tąd wszystko pięknie. Pomyślałem sobie "ponieważ osoby uprawnione do wykonywania takich ruchów to Magazynier i jego pracownicy to sobie przefiltruję bo po co mi na tej liście osoby z innych działów" wklepałem:

domain = "[('department_id','=',user.id.employee_id.department_id)]"

ale nijak to nie chce mi działać i wywala błędy cokolwiek zrobię informująć żę user.id nie zdefiniowany, że department_id nie zdefiniowany itd.

Jak to zrobić jeśli zechcielibyście mi podpowiedzieć ?

Czyżby konieczna byłą jakaś dodatkowa operacja ?

Skoro mam dostęp do listy <field name="create_uid"/> która jest ni mniej ni więcej listą wszystkich pracowników.

A może poprostu to pole się nie nadaje i powinienem użyć innego ?

 

 

Dr.One
Dr.One
341
| 5 3 5
Data pytania 04.04.2015, 20:33
0
głos
679 Odsłony

.. przypadkiem wysłało mi się dwukrotnie :)

Dr.One
Dr.One
341
| 5 3 5
Data odpowiedzi 09.04.2015, 23:02
0
głos

Samo użycie filtra domain zaczynam pojmować. Jest jednak sporo niejasności co do jego użycia. Dzisiaj ponieważ zmieniłem konstrukcję mojego interfejsu do wprowadzania produktów napotkałem na pewien problem który jak się okazało był "moim" problemem. Zrobiłem bowiem "literówkę" w kodzie a zrzuciłem winę na nie działający filter :)

Przebudowałem go znacząco ograniczając ilość pól. We wczesniejszej wersji było ich ... 400 ... w obecnej 23 :) ... i widać różnicę w szybkości działania :) Poza tym korzystam ze wspólnej tabeli zamiast z 50 osobnych a jedyne co może wpływać na szybkość to filtrowanie w/g założonych domen.

Wróćmy jednak do pytania, jakl pisałem wcześniej dodałem pole do karty MOVE, pole create_uid czyli user id tworzącego. Wyświetla się lista osób spośród których można wybrac "siebie" i zapisać (po zapisaniu status pola zmienia się na read only żeby nie mozna było zmienić - tak dla porządku) chciałbym jednak aby lista osób została ograniczona do np wyłacznie uprawnionych lub jedynie pracowników magazynu.

Tego jeszcze nie wiem i nie potrafię zrobić. Jak powinna wyglądać forma filtrowania ? Do czego należy sie odwołać ? Próbowałem różnych cudów niestety bez sukcesu.


 

Dr.One
Dr.One
341
| 5 3 5
Data odpowiedzi 09.04.2015, 23:02
0
głos

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Zadaj Pytanie

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 04.04.2015, 20:33
Oglądano: 679 razy
Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015, 16:50