Ustawienie ścieżek i reguł

Witam!

z góry poproszę o wyrozumiałość dla być może trywialnego pytania, jednak nie ogarnąłem tego na tyle by Odoo działał tak jak bym sobie tego życzył.

Chodzi o taką konfigurację Produktów i ścieżek aby następowało automatyczne generowanie zamówień zakupu (PO) i zamówień produkcji (MO) z zamówienia sprzedaży (SO) po jego potwierdzeniu.

Czy możliwa jest taka konfiguracja by jeden produkt można było raz puszczać w trybie MO a raz PO, w zależności od potrzeb? W karcie produktu można przecież zaznaczyć, że produkt może być pozyskiwany według trzech różnych ścieżek.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Łukasz
Łukasz
2
| 2 1 1
Data pytania 24.01.2016, 16:37
0
głos
596 Odsłony

Dziękuję za odpowiedź. Doprecyzuję.

Intersuje mnie wybór ścieżki na etapie zamówienia sprzedaży i chodzi o to by stworzyć dwie customowe ścieżki które stanowią w pierwszym przypadku połączenie Buy+Make To Order, a w drugim Production+Make To Order. Podyktowane jest to faktem, iż w ramach produktu mogę wybrać ścieżki, ewentualnie ich mix (ale tylko dwóch), a potrzebuję w ramach jednego produktu działać według Mixu Buy+Make To Order aby otrzymać PO lub według Mixu Production+Make To Order aby otrzymać MO. Jeżeli w karcie produktu wybiorę wszystkie 3 ścieżki to nie mogę potem zdecydować czy program ma generować PO czy MO. Chyba, że się mylę?

Z góry dziękuję.

Łukasz
Łukasz
2
| 2 1 1
Data odpowiedzi 27.01.2016, 10:05
0
głos

Ścieżki mają przypisane swoje priorytety. System w przypadku natrafienia na kilka możliwości wyboru dopuszczalnych ścieżek wybiera tę, której priorytet jest najwyższy. Ścieżkami i ich wyborem można zarządzać na różnych poziomach: na poziomie produktu, kategorii, magazynu i samego zamówienia. Sugeruję zapoznanie się z zawartością katalogu doc modułu stock, pozwoli Ci to chyba uzuskać odpowiedzi na swoje pytania. Generalna odpowiedź brzmi: tak, to jest możliwe.

Dariusz Żbikowski
Dariusz Żbikowski
1263
| 4 3 3
Data odpowiedzi 26.01.2016, 10:05
0
głos

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Zadaj Pytanie

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

4 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 24.01.2016, 16:37
Oglądano: 596 razy
Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016, 10:05