Tworzenie produktu z danych dostarczonych z CSV

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, niestety, żadna z nich się nie przydała .... gdyby była ..... :)

Ale dość żartów, od chwili wysłania mojego zapytania sporo zrobiłem, i w zasadzie wszystko działa jak chciałem, niemniej jest jeden problem który spędza mi z powiek sen. Otoż samo tworzenie produktu przebiega bez najmniejszych problemów, jedynie aktualizacja product_product pozostawia do życzenia.

Kiedy utworzyłem już produkt a następnie chcę  (ponieważ pole EAN13 znajduje się w product_product) zaktualizować EAN13 używając self.env['product_product'].write({'ean13': new_ean13}) nic się nie dzieje a przecież cały czas znajdujęmy się w obrębie jednego obiektu/rekordu prawda ?

czyli jeśli tworzę nowy produkt new_product = self.env['product_template'].create({'i tutaj odpowiednie dane'})

a następnie aktualizuję product_product dla tego samego id ...... bzdura, utworzony produkt dopiero dostał id o którym obiekt nie wie :)

Właśnie coś mi zaświtało ....

należało by najpierw wyszukać id i dopiero  aktualizować .....

No i rozwiązałem problem ;)

Dzięki za pomoc ...

Znajduję tysiące powodów żeby to rzucić ... jednak tego nie robię, dziwne nie ? ;)

Dr.One
Dr.One
341
| 5 3 5
Data pytania 11.05.2016, 12:56
0
głos
334 Odsłony

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Zadaj Pytanie

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

4 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 11.05.2016, 12:56
Oglądano: 334 razy
Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016, 12:11