schedulery mrp

W poprzednim poście pojawiło się pojęcie schedulery mrp. Może ktoś objasnic zasadę działania i podać jakiś przykład zastosowania?

zibion
zibion
54
| 3 1 2
Data pytania 18.12.2015, 05:23
2
głos
723 Odsłony

W/g Darka i jego wyjaśnienia "schedulery mrp" to mechanizm wykonywania zadań w określonym cyklu (wyznaczony czas - jak Crontab). Mówiąc szczerze, zdaję sobie sprawę z tego że coś takiego istnieje ale jak to uruchomić .... do tej pory nie doszedłem. Próbowałem uruchomić coś takiego jak sprawdzanie cykliczne stanów i wysyłanie wiadomości w chwili gdy stan produktu osiągnie określony poziom ale wychodziły jakieś dziwy albo działo się poprostu 'NIC'

Dr.One
na 18.12.2015, 09:00

Do sprawdzania zapasów używam reguł minimalnych i u mnie to działa tak jak to sobie zaplanowalem. Cały czas odkrywam funkcjonalność tego systemu i wszystko czego się dowiem staram się stosować w firmie.

zibion
na 18.12.2015, 10:31

Czy jest zatem co jeszcze wyjaśniać?

Dariusz Żbikowski
na 18.12.2015, 13:56

Myślę, że tak.

zibion
na 18.12.2015, 19:18

"MRP Scheduler" - Planista - proces cykliczny typu cron, uruchamiany cyklicznie i automatycznie przez serwer w celu zbadania aktualnego stanu towarów i zamówień. W efekcie generuje on odpowiednie zamówienia skierowane do dostawców i zlecenia produkcyjne.

Jego działanie opiera się na badaniu "Reguł zapotrzebowania" i uwarunkowań czasowych, dla towarów obsługiwanych jako MTS (Make to Stock - Na magazyn) oraz tych produkowanych. Planistę można także uruchamiać ręcznie w odpowiednim menu.

Stosowna dokumentacja - w podaktalogu doc modułu stock.

Dariusz Żbikowski
Dariusz Żbikowski
1263
| 4 3 3
Data odpowiedzi 21.12.2015, 08:47
1
głos

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Zadaj Pytanie

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 18.12.2015, 05:23
Oglądano: 723 razy
Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015, 08:47