ROZWIĄZANY - Zliczanie ilości rekordów [Zamknięte]

To pytanie zostało zamknięte z powodu: niezwiązane z tematem lub nieaktualne

przez
Dr.One
na 22.09.2015 08:31:26

Kolejne pytanie dotyczy zliczania ilości elementów znajdujących sie w domenie - mam na myśli mechanizm taki jak w "Messaging"'u pokazujący ile w danym momencie pozostaje wiadomosci 'nie' przeczytanych. (np.: liczba z prawej strony menu Inbox)

W moim przypadku chodzi o zliczanie ile zadań pozostało do wykonania w danej fazie.

Mam nadzieję, że przedstawiłem o co mi chodzi dość jasno ? :)

Częściowo problem rozwiązałem używając:

def _needaction_domain_get(self):

return[('state','=','in')]

zastanawiam sie teraz jak to podpiąć pod określone menu ... albo jak zbudować dla każdego stanu taki licznik ....

Rozwiązanie przyszło samo (metodą znaną od lat .... ) wystarczyło zmienić porównanie 'state' do np nieistniejącego stanu 'open' i Odoo automatycznie dla każdego menu policzy elementy. Przykład

@api.model
    def _needaction_domain_get(self):
        return[('state','not in',['open'])]

Temat zamknięty.

Dr.One
Dr.One
341
| 5 3 5
Data pytania 24.08.2015, 07:03
0
głos
422 Odsłony

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Zadaj Pytanie

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 24.08.2015, 07:03
Oglądano: 422 razy
Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015, 08:31