ROZWIĄZANY - Modyfikacja widoku project.task.form [Zamknięte]

To pytanie zostało zamknięte z powodu: niezwiązane z tematem lub nieaktualne

przez
Dr.One
na 13.01.2016 21:46:09

Panowie, chciałbym zmodyfikować odrobinę widok form. Co chciałbym uzyskać:

Oczywiście dotyczyć to będzie tylko odpowiednio przygotowanych projektów czyli takich w których pierwsza kolumna (stage1) będzie nosiła okresloną nazwę i ostatnia (np. pierwsza: Purchase i ostatnia: Finished). W przypadku gdy utworzymy zadanie w kolumnie 'Purchase' włączony zostanie 'chatter (followers)' i wygenerowana wiadomość informująca 'taki produkt został zakupiony', następnie w chwili gdy zakupiony produkt zostanie dostarczony zostanie przesunięty do kolejnej kolumny(stage2) ale w tym momencie nie potrzebuję wysyłania wiadomości więc chciałbym wyłaczyć 'chatter' żeby nie generowało kolejnej wiadomości. Następnie po zakończeniu zadania, powiedzmy posegregowaniu produktu i przygotowaniu do dalszych operacji przesuwamy do kolumny "Done/Finished" i ponownie załaczam chatter (followers) i wysyłam wiadomość o przejściu produktu do punktu w którym możemy np rozpocząć sprzedaż.

Czyli poprostu chciałbym ograniczyć ilość generowanych komunikatów do niezbędnego minimum.

Oczywiście wiem, że można co nieco ustawić bo każdy followers posiada mozliwość właczania co ma być wysyłane ale dotyczy to wszystkich faz wykonywania zadania co może być czasem zbędne.

Próbowałem w ten sposób:

<div attrs="{'invisible': ['|',('stage_id','=','Arrived'),('stage_id','=','Sorting')]}" class="oe_chatter"> - próbowałem ukryć całego "div'a" - nie działa

<field name="message_ids" attrs="{'invisible': [('stage_id','=','Sorting')]}"/> - próbowałem ukryć pole - nie działa

<field name="message_follower_ids" groups="base.group_user" attrs="{'invisible': [('stage_id','=','Finished')]}"/>

</div>

Jeśli dodam pole boolean i zmieniam stan działa, dlaczego nie działa jeśli próbuję użyć pola 'stage_id' ?

Edit:

Pomyślałem, ze mógłbym zdefiniować (z poziomu zewnętrznego modułu) dodatkowe pole przyjmujące wartość jaką w danym momencie posiada "stage_id" i wtedy odwołać się do niego. Tylko co to za różnica ?

Nie pytajcie proszę "Po co?!", potrzebuję takiego rozwiązania przynajmniej do czasu rozpoczęcia korzystania z modułu 'Purchases' który z założenia został do tego zbudowany.

Dr.One
Dr.One
341
| 5 3 5
Data pytania 06.08.2015, 08:21
0
głos
862 Odsłony

Ten link może Ci sie przydać do reazlizacji tego celu: https://www.odoo.com/forum/how-to/developers-13/what-is-the-track-proprerty-of-mail-thread-model-used-for-1704

Dariusz Żbikowski
Dariusz Żbikowski
1263
| 4 3 3
Data odpowiedzi 06.08.2015, 14:37
0
głos

Dziękuję za link Dariuszu.

Dr.One
na 07.08.2015, 08:13

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Zadaj Pytanie

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 06.08.2015, 08:21
Oglądano: 862 razy
Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016, 21:46