Pytanie do Darka w kwestii "Automatyzacja procesu sprzedaży"

Dziękuję za odpowiedź Darku, ale czy miałeś z tym do czynienia i jak mogę to zrobić ?
Widzę w ustawieniach menu Workflow ale nie mam pojęcia jak tego użyć i czy wogóle jest to miejsce gdzie ustawia się kolejność wywoływanych metod bo jak sądzę o to chodzi ?

Znalazłem kilka ciekawych rzeczy, mianowicie edytor "Workflow", niewiem jeszcze jak go zmodyfikować ale dojdę.

Jeśli ktoś z was kiedykolwiek tego używał z powodzeniem, bardzo proszę o podpowiedź co zmienić żeby po wydrukowaniu zamówienia automatycznie generowała się faktura.

Nie musi się zapisywać do księgi, tylko żeby była utworzona i można było ją wydrukować.

W międzyczasie po gmerałem w tym edytorze Workflow, coś się zaczyna dziać ale chwilowo, nie to czego sie spodziewałem :)

Po kilku godzinach prób doszedłem do  konkluzji ... wygląda na to, że możliwym jest takie zautomatyzowanie, niemniej, trochę skomplikowane.

Zmiana w sale/quotation workflow zaowocowała komunikatem "nie mozesz wygenerować faktury jesli zamówienie nie posiada linii" :)

i to już jest jakaś podpowiedź.

Czyli muszę albo zmienić state i próbowac z np 'progress' kiedy zamówienie już jest utworzone z liniami :)

Dr.One
Dr.One
341
| 5 3 5
Data pytania 08.04.2016, 18:35
0
głos
364 Odsłony

Przypisanie stosownie zdefiniowanego przepływu do zamówienia sprzedaży (lub ew. do formy płatność) wygeneruje automatyczne działania, których prawdopodobnie oczekujesz. Przepływ generuje odpowiednie sygnały, które nie koniecznie muszą być wykonywane w określonej kolejności. Raczej wykonywane są asynchronicznie, nie mniej jeden sygnał może wyzwalać inne, kolejne.

Dariusz Żbikowski
na 11.04.2016, 18:10

Niezbyt rozumiem, co ty robisz. Pop prostu zainstaluj moduł, który ci wskazałem "sale_automatic_workflow", korzystając z nowego menu, zdefiniuj przepływy który np. generuje fakturę po dostawie i użyj któregoś z nich z zamówieniu sprzedaży.

Dariusz Żbikowski
na 12.04.2016, 13:01

Włącz może jeszcze stosowny cron "Automatic Workflow Job", bez niego raczej nic Ci się nie uda.

Dariusz Żbikowski
na 12.04.2016, 14:18

Włączony jest jak widzę domyślnie. Settings/Scheduled Actions / Automatic Workflow Job i aktywne z czasem ustawionym na 1 minutę w nieskończoność

Dr.One
na 12.04.2016, 14:42

W końcu sobie poradziłem, wszystko działa jak chciałem. Moduł który wskazałeś owszem, (zaczerpnąłem z niego kilka pomysłów) sam w sobie nie rozwiązywał wszystkich problemów. Zbudowałem więc na szybko moduł który robi o co prosze :)

Dr.One
na 13.04.2016, 11:25

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Zadaj Pytanie

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

4 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 08.04.2016, 18:35
Oglądano: 364 razy
Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016, 11:25