Pomysł na umieszczenie obrazka w formularzu z zewnętrznego źródła ? [Zamknięte]

To pytanie zostało zamknięte z powodu: niezwiązane z tematem lub nieaktualne

przez
Dr.One
na 22.09.2015 08:28:02

Jak w temacie. Potrzebuję umieścić w formularzu obraz zapisany na osobnym serwerze.

Przerobiłem jeden z widget'ów i generuje mi link ale to za mało :) potrzebuję pokazać co pod linkiem sie znajduje a chyba nie da się do jednego pola przypisać więcej niż jeden widget ?

Kombinowalem z przepisaniem wartości z jednego pola do drugiego ale ta metoda nie zadziałała.

Umieszczenie kodu JS bezpośrednio w kodzie form_view.js też nie specjalnie się sprawdziło.

Macie jakiś pomysł jak to zrobić ?

Rozwieję od razu wątpliwości dlaczego:

otóż:

po pierwsze przechowywanie w bazie danych tysięcy obrazków ... nie bardzo mi sie podoba,

po drugie obrazki sa często modyfikowane więc budowanie edytora zagnieżdżonego w Odoo to raczej zły pomysł

po trzecie utworzenie linku i pokazanie obrazka to chyba najprostsze z mozliwych rozwiązań

po czwarte ewentualnie może nie być to plik graficzny, może to być również np forma HTML lub xml

......

Więc ?

Dr.One
Dr.One
341
| 5 3 5
Data pytania 09.09.2015, 12:00
0
głos
354 Odsłony

Ze względów bezpieczeństwa, ataki typu CSRF, przeglądarki zwykle blokują emisję obrazków pochodzących z innego serwera.

Dariusz Żbikowski
na 09.09.2015, 13:00

O to sie nie martwię, serwer wewnątrz oraz użytkowanie wyłącznie wewnątrz firmy. Więc jeśli gdziekolwiek bedzie blokowane ... wyłączę :) Że tak powiem, mam w tej chwili zrobione kilka dodatków które sa wyświetlane z zewnątrz ale to tylko elementy wyświetlane bądź chowane zależnie od stanu i pewnie nie ma zbyt wiele wspólnego z tym o co pytam.

Dr.One
na 09.09.2015, 13:34

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Zadaj Pytanie

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 09.09.2015, 12:00
Oglądano: 354 razy
Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015, 08:28