Pole many2one z możliwością usuwania ... [Zamknięte]

To pytanie zostało zamknięte z powodu: niezwiązane z tematem lub nieaktualne

przez
Dr.One
na 01.05.2015 11:07:44

Jak najprościej można uzyskać możliwość usuwania wprowadzonych wartości

tworzę nową klasę:

class product_casesize(orm.Model):
    _name = 'product.casesize'
    _columns = {
        'name': fields.char('Case size'),
}

class product_template(orm.Model):
    _inherit = 'product.template'
    _columns = {
        'product_casesize_id': fields.many2one(
            'product.casesize',
            'Case size', help='Select size.', ondelete='restrict'),
}

Nie posiada ona jednak możliwości usuwania wpisów. Jeśli wyświetlę listę wybierając "Show More ..." nie mam możliwości niczego z niej usunąć. To tylko lista bez żadnych mozliwości  edycji tej listy. Co zmienić lub co dodać żebym taka opcje posiadal ?

Albo jak utworzyć "menu" w np "settings" gdzie mógłbym wyświetlić listę z której mógłbym kasować niepotrzebne wpisy ?

'<menuitem name="Case size" id="menu_product_casesize" action="action_product_casesize" parent="product.prod_config_main"/>'

ale i tak nie mam dostepu do niczego takiego jak lista znajdujących się w tym modelu rekordównie widzę żeby cokolwiek pojawilo się w menu.

Czy może jest to tylko kwestią dostępu ?

Dr.One
Dr.One
341
| 5 3 5
Data pytania 27.04.2015, 11:33
0
głos
816 Odsłony

Musisz utworzyć widoki dla swojego modelu (form i tree, ewentualnie także search), również zdefiniować odpowiednie uprawnienia.  Widoki te pozwolą ci robić to, czego oczekujesz.

Pożniejsze wywołanie widoków i akacji winno byc w stylu:

<record model="ir.actions.act_window" id="action_twoj">
            <field name="name">Twoj model</field>
            <field name="res_model">twoj.model</field>
            <field name="view_type">form</field>
            <field name="view_mode">tree,form</field>
</record>

<menuitem id="menu_twoje" parent="PARENT_ID" name="TWOJE MENU" action="action_twoj"/>

Janusz Stefaniak
Janusz Stefaniak
597
| 3 1 2
Data odpowiedzi 28.04.2015, 16:50
0
głos

Wygląda na to, że wszystko mam ale z jakiegos powodu nie widzę tego nigdzie :) Żadnego dodatkowego menu ani żadnych dodatkowych elementów w widokach :( Sprawdzę :)

Dr.One
na 28.04.2015, 20:51

Albo ślepy jestem, albo coś przeoczyłem, bo już teraz mam. W module "Sales" w menu "Products & Attributes" w sumie dziwnie jest ulokowane, powinno być raczej w "Settings". Jakieś podpowiedzi jak to wlepić w innym miejscu ? Czy to zalezy od: parent="product.prod_config_main" ? Sprawdzę, jeśli mogę przesunąć to do np base.menu_base_config będzie wygodniej.

Dr.One
na 30.04.2015, 08:13

okazało się, że menu_base_config wcale nie jest lokalizacja o której myślałem :) Szukam dalej

Dr.One
na 30.04.2015, 11:47

Problem rozwiązany, nie rozumiem tylko dlaczego wszystkie <menuitem'y> zlokalizowane sa w Sales/Product Categories & Attributes skoro odnosi się to do modelu product i warehouse?

To juz jednak drobnostka.

W pliku xml umieścilem rekord:

<record id="action_product_brand" model="ir.actions.act_window">
            <field name="name">Brands</field>
            <field name="type">ir.actions.act_window</field>
            <field name="res_model">product.brand</field>
            <field name="view_type">form</field>
            <field name="view_mode">tree,form</field>
            <field name="view_id" eval="False"/>
        </record>

i wpis uruchamiający dodatkowe menu:

<menuitem name="Brands management" id="menu_product_brand" action="action_product_brand" parent="product.prod_config_main" sequence="10"/>.

z pewnością związane jest to z "parent="product.prod_config_main" " szukam jak i gdzie będzie najwygodniej.
Chciałbym to w "Settings" w odrębnym menu "List management" albo cos takiego.

Dr.One
Dr.One
341
| 5 3 5
Data odpowiedzi 29.04.2015, 10:30
0
głos

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Zadaj Pytanie

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 27.04.2015, 11:33
Oglądano: 816 razy
Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015, 16:45