Podpis na generowanym dokumencie

Czy można dodać podpis osoby która generuje dokument (np. dokument przyjęcia towaru do magazynu) na wydruku? Chciałbym aby wydrukowany dokument zawierał nazwisko osoby która go wystawiła.

zibion
zibion
54
| 3 1 2
Data pytania 04.12.2015, 18:02
0
głos
738 Odsłony

Tylko jeszcze trzeba wiedzieć jak to zrobić. Nie jestem biegły w języku porgramowania a raczej na tym to polega.

zibion
zibion
54
| 3 1 2
Data odpowiedzi 05.12.2015, 16:51
0
głos

Niestety, czasami potrzebny jest ktoś, kto "się zna". Mogłem tylko podać przykład, w poprawionej odpowiedzi.

Janusz Stefaniak
na 05.12.2015, 18:35

Chyba sobie odpuszczę temat. Masz rację ze nie za dobrze to wychodzi. Dzięki za pomoc.

zibion
na 08.12.2015, 11:58

Każdy szablon raportu można zmodyfikować i dostosowac do swoich potrzeb. W menu ustawień technicznych dostępny jest cały zestaw narzędzi przeznaczonych do podobnych celów.

Przykładowo (zwykle będzie pasować), w odpowiednim miejscu wstaw:

Opracował: <span t-field="o.user_id.name"/>
Wydrukował: <span t-field="user.name"/>

Janusz Stefaniak
Janusz Stefaniak
597
| 3 1 2
Data odpowiedzi 05.12.2015, 08:33
0
głos

Nie mogę sobie z tym poradzić. Nie chce mi działać jeśli tylko coś zmienię. Podpowiedz w którym miejscu powinno to być. Poniżej kod:

Supplier Address:
Warehouse Address:
Customer Address:

VAT:

:

Order (Origin) State Commitment Date Scheduled Date

Product Quantity Source Barcode Destination
Product Quantity Source Barcode Destination
: : :

zibion
na 06.12.2015, 18:26

Pozycja Wydrukował: działa w 100%. natomiast wpis powoduje błąd i raport się nie generuje. user.name daje nam tylko nazwisko osoby która drukuje natomiast najważniejsze jest kto dokonał przyjęcia. Pomocy!

zibion
na 06.12.2015, 19:17

Wszystko się zgadza, w przypadku "Pobrań" pozycja "Opracował" będzie generowała błąd. Napisałem, że taka wersja będzie pasować "zwykle" - jednak nie w tym przypadku. Przypadek "Pobrań" jest bardziej złożony. W typ przypadku nie jest kompletnie istotne kto opracował dokument, istotne dla Ciebie prawdopodobnie jest to kto wydał i kto przyjął. W każdym "Pobraniu" dokonujemy zawsze przesunięć z jednego miejsca do drugiego. Zatem nie ma tylko jednego user_id, który odpowiada za tę transakcję. W Twoim przypadku, jeśli istnieje taka konieczność, należy dodatkowo zdefiniować w bazie dwa nowe pola (wydał i przyjął) i dopiero wtedy je drukować.

Janusz Stefaniak
na 07.12.2015, 08:33

PS. zauważ dodatkowo, że zarówno przyjmujący jaki i wydający wcale nie musi być akurat użytkownikiem systemu, więc powstaje pytanie czy takie pola warto tworzyć, jeśli pozostaną w takich przypadkach i tak nie wypełnione.

Janusz Stefaniak
na 07.12.2015, 08:39

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Zadaj Pytanie

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 04.12.2015, 18:02
Oglądano: 738 razy
Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015, 18:34