Operacje dodawania stringu do wartosci vs "stare" API [Zamknięte]

To pytanie zostało zamknięte z powodu: niezwiązane z tematem lub nieaktualne

przez
Dr.One
na 22.09.2015 09:18:02

Witam szanowne grono.
Czy używając starego API mozna wykonać operacje i dodać(dołączyć) jakąś stałą wartość bądź string do wartości pola ?

Co przez to rozumiem:
Pole jako takie w chwili rozpoczęcia operacji posiada wartość="" po wprowadzeniu jakiejś wartości zapisany zostanie do bazy rekord a w nim wartość + "ustalony string" powiedzmy że pole będzie przechowywało ilość pamięci więc wprowadzam tylko ilość a MB czy GB zostanie dodane automatycznie.

w PHP zrobiłbym to warunkiem np tak: if(!empty($wartosc)){$wartość = $wartosc + 'ustalony string'} else {$wartosc = ''}, oczywiście to tylko jedna z mozliwości a można to zrobić na wiele sposobów :).

W nowym API mogę to zrobić np tak: pole = wartość_pola + 'ustalony string'. Oczywiście w takiej formie wartość pola zawsze będzie równa 'ustalony_string' o ile nie ustali się warunków. (o ile sie nie myle :) )

Jak to zrobić w "starym" ?

Dr.One
Dr.One
341
| 5 3 5
Data pytania 01.05.2015, 08:30
0
głos
903 Odsłony

Przykład:

cos = self.browse(cr, uid, id)
wartosc = cos.pole + "ABC"
cos.write(cr, uid, id, {'pole': wartosc, })

Janusz Stefaniak
Janusz Stefaniak
597
| 3 1 2
Data odpowiedzi 10.05.2015, 07:47
0
głos

Serdeczne dzięki Panie Janusz, wprowadzę w życie zmiany i zobaczymy co z tego wyniknie :) Nie żeby to było coś bez czego nie można zyć to raczej taki "bajer" ale fajnie jeśli będzie działało bo wtedy ludziki nie będą musieli pamiętać o dodawaniu pewnych stałych informacji z ręki.

Dr.One
na 10.05.2015, 14:53

Przy okazji, proszę mi podpowiedzieć o ile to możliwe, czy jeśli (istnieje taka potrzeba) chciałbym aby warunkowo zmieniała się tylko etykietka pola(label lub string) pole chciałbym żeby zostało to samo bo oczywiście można by użyć kolejnego pola ale chcę ograniczyć ich ilość do minimum i nie rozbudowywać bez potrzeby, więc czy z użyciem attrs można także zmieniać np string ? Powiedzmy, że w danym momencie pole miało by się nazywać wielkość a w innym przypadku jeśli typ produktu się zmieni string zmieni się na np długość ? Mam nadzieję, że się dobrze wyraziłem o co mi chodzi :)

Dr.One
na 10.05.2015, 14:59

Etykietę można definiować i ew. zmieniać w widoku. Nie sprawdzałem ale chyba da się nią sterować poprzez atrybut "invisible" zależny od wartości innego pola.

Janusz Stefaniak
na 10.05.2015, 15:46

Ale tylko jeśli to etykieta (label) a jeśli chciałbym podmieniać string ? Albo może da się sterować tym w taki sposób ... Widziałem gdzieś coś podobnego że do nazwy pola wklejana była jakaś zmienna wartość.

Dr.One
na 10.05.2015, 15:57

Już wcześniej próbowałem sterować Label'em używając attrs="{'invisible':[('wartosc','=','costam')]}" ale to bardzo nieelegancko wygląda bo w dalszym ciągu pokazuje się oryginalna nazwa pola, jeśli wywalę nazwę pola z pliku py w jego miejsce system pakuje pełną nazwę pola i jest jeszcze gorzej :) cała struktura strony sie wali :) i wygląda to ... dziwnie :) Muszę znaleźć sposób na podmianę wartości string="...." To chyba będzie najlepsze rozwiązanie ... tylko najpierw muszę znaleźć drogę :)

Dr.One
na 10.05.2015, 17:15

Standardową wartość etykiety pola można wyłączyć ...nolabel="1"

Janusz Stefaniak
na 10.05.2015, 17:22

Tak, to wiem ale w dalszym ciągu nie daje to oczekiwanego efektu ponieważ zmienia układ pól na stronie (wprowadza straszny nieład) dodaje lub odejmuje pole przesuwając wszystko. Nie mogę ustawić labla i pola w jednej linii a nie chcę wrzucać labela i pola w grupie bo wygląda jeszcze gorzej :) Dlatego szukam sposobu na podmianę stringu.

Dr.One
na 11.05.2015, 09:36

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Zadaj Pytanie

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 01.05.2015, 08:30
Oglądano: 903 razy
Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015, 09:18