Dziwny przypadek - pomóżcie wyjaśnić tajemnicę [Zamknięte]

To pytanie zostało zamknięte z powodu: niezwiązane z tematem lub nieaktualne

przez
Dr.One
na 22.09.2015 09:30:57

Pierwszy raz spotkałem coś takiego i mówiąc szczerze bardzo się zdziwiłem. Otóż na ekranie jednego z pracowników podczas wyszukiwania produktów. Jak widać na poniższym (właściwym) obrazku nr 1, nazwa produktu wygląda zupełnie inaczej niż na obrazku nr 2 i wyłącznie na tym jednym koncie (Mario). Ilości są identyczne, jedynie nazwy są zupełnie inne.

Czy i w jaki sposób mogły zostać zapisane wyłacznie dla tego jednego usera ?
Dlaczego pozostali użytkownicy mają wyświetlane nazwy poprawnie ?
Czy dla każdego użytkownika dane o nazwie sa zapisywane indywidualnie ? (przecież to byłaby jakaś totalna bzdura, wręcz niemożliwe).

W pierwszej kolejności wyczyściłem dla porządku cache przeglądarki - nie pomogło.
Następnie dla porządku wylogowałem się ze swojego konta i zalogowałem jako Mario - moja maszyna, mój cache :)
Na moim koncie wyświetlało poprawnie, po zalogowaniu jako Mario jak na obrazku Nr2 - szczęka mi opadła bo to przecież praktycznie  niemożliwe (już po raz drugi niemożliwe). Wylogowałem "Mario", zalogowałem się jako Admin - wszystko w normie czyli jak na obrazku Nr1. Potraficie to jakoś rzeczowo wyjaśnić ?
Dodam, że takie nazwy owszem były w bazie zanim zostały zmienione ale to miało miejsce ze 2 miesiące temu w chwili gdy zainstalowałem moduł do automatycznego nadawania/generowania nazw i wszystko było w porządku.

Dlaczego nagle pojawił się taki problem ?

Dlaczego wszystkie pozostałe dane sa poprawne (ilości) ?

Użytkownik ten skarżyl się także na problem podczas wykonywania niektórych operacji, w/g niego po ich wykonaniu albo nie mógł widzieć zmiany, albo znikało całkowicie :) ?

MAGIA ?!?!?!
DUCHY !?!?!?
CIEKAWE ... tymbardziej, że jak pisałem wcześniej wszyscy pozostali użytkownicy takiego problemu nie mieli. Jeszcze ciekawsze było to, że założyłem kolejne konto, które gdzies tam powiązałem na poziomie adresu emailowego i problem nie zniknął.
Założyłem więc kolejne zupełnie nie związane i dalej było to samo. To zupelnie mnie rozbiło :)
Wyrzuciłem więc obydwa konta. Założyłem ponownie konto z tymi samymi danymi, reaktywowałem i ...... efekt ustąpił.
Co za licho !

Jedyne wyjaśnienie jakie mi przychodzi do głowy to: byc może użytkownik zostawił na jakiejś innej maszynie otwartą sesję i ta trzymała stare dane powodując ich wyświetlanie dla tego konta ? (może trochę naciągana teoria ale nie widzę innej mozliwości).
==========================================================================================
Spójrzcie na poniższe obrazki i porównajcie wpisy (przypominam, ta sama baza danych, tu nie ma żadneg obłędu czy przypadkowego podłaczenia do innej ponieważ istnieje tylko jedna).

Nr1

Nr2

Ostatecznie udało się problem rozwiązać, nie mam jednak 100% pewności co było powodem takiego zachowania systemu.

Dr.One
Dr.One
341
| 5 3 5
Data pytania 23.06.2015, 09:02
0
głos
769 Odsłony

Prawdopodobnie problem związany z językami i tłumaczeniem - różna treść w różnych językach.

Dariusz Żbikowski
Dariusz Żbikowski
1263
| 4 3 3
Data odpowiedzi 23.06.2015, 11:41
1
głos

A tego pod uwagę nie wziąłem, możliwe i zaraz sprawdzę :)

Dr.One
na 23.06.2015, 12:59

Nie wiedziałem, że to tak dziala :) I się zamartwiałem o co chodzi :) Myślałem, że tłumaczenie jest tylko do opisów menu itd. Teraz juz wiem, dziękuję bardzo Darku.

Dr.One
na 23.06.2015, 13:54

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Zadaj Pytanie

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 23.06.2015, 09:02
Oglądano: 769 razy
Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015, 09:30