Dodawanie elementów menu. [Zamknięte]

To pytanie zostało zamknięte z powodu: niezwiązane z tematem lub nieaktualne

przez
Dr.One
na 22.09.2015 13:30:32
Dr.One
Dr.One
341
| 5 3 5
Data pytania 04.06.2015, 19:32
0
głos
584 Odsłony

Pytałem to tu to tam jak w menu Warehouse/Products dodać kolejny element menu.
Z jakiegoś powodu nikt nie chciał powiedzieć, zastanawiałem się czy przypadkiem nie jest to podyktowane niewiedzą ..... a może jakimś innym powodem. Mniejsza o to. Postanowiłem znaleźć sposób i znalazłem. Okazało się to bardzo proste. Możę komuś się przyda :)

Ale od początku, w moim przypadku (który jest jak widać zupełnie z kosmosu) potrzeba było dodać w Warehouse do menu pionowego "Locations" ponieważ ludziki wyszukują także co się znajduje w danej lokalizacji.

Można z pewnością zrobić to za pomocą modułu .... ale po co skoro mozna to zrobić z poziomu "Odoo". Wystarczy wykonać kilka prostych czynności, żeby wymagany element menu pojawił się w wymaganym miejscu.
Ale może po kolei:
1. Wchodzimy więc do "Settings"
2. Przechodzimy do "Technical"
3. Następnie "User interface"
4. Wybieramy "Menu items"
5. Wybieramy opcję "Create"
6. W polu "Menu" wpisujemy nazwę naszego menu "Location Search"
7. Jako Parent menu wybieramy: "Warehouse/Products"
8. Z listy "Actions" wybieramy zaleznie od potrzeb "ir.action.act_windows" - akcja otworzy wymagany formularz w aktualnie uzywanym oknie.
9. W sąsiednim okienku wpisujemy "Locations".
10. Przechodzimy do zakładki "Submenus".
11. Klikamy "add item".
11. Wpisujemy nazwę jaką chcemy wyświetlić np: "Location".
12. jao parent menu wpisujemy: "Warehouse/Products/Location Search".
13. Wychodzimy klikając na "Save" and "Save"

15. Jeśli chcemy zmienić kolejność wystarczy teraz wyszukać menu "Warehouse" wejść na zakładkę "Submenus" i w trybie "Edit" kliknąć na menu "Products" następnie "Submenus" złapać i przeciągnąć pozycję na liście do wymaganej kolejności.
16. Wychodzimy wciskając "Save" ...  "Save"

Po odświeżeniu strony i wybraniu modułu "Warehouse" w lewym pasku menu pojawi się w "Products" wpis "Location search" który będzie dostępny także dla użytkowników z prawami dostępu "User" ale bez możliwości "Create" :)

Może komuś się przyda :)

Poniżej obrazki jak to wygląda (mniej więcej)

Dodana pozycja w menu pionowym :)

Dr.One
Dr.One
341
| 5 3 5
Data odpowiedzi 04.06.2015, 20:23
1
głos

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Zadaj Pytanie

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 04.06.2015, 19:32
Oglądano: 584 razy
Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015, 13:30