Dodatkowe opcje widget'u HTML [Zamknięte]

To pytanie zostało zamknięte z powodu: niezwiązane z tematem lub nieaktualne

przez
Dr.One
na 22.09.2015 09:16:36

Widget="html" - bardzo fajny widget - brakuje mu jednak jednej, bardzo użytecznej opcji a mianowicie tworzenie tabel.

panowie, gdzie siedzi/siedzą wszystkie widgety ?

Znalazłem kilka innych ale widget="html" nie mogę zlokalizować.

Chciałbym popracować nad taką opcją ale muszę wpierw nieco zapoznać się z konstrukcją samego widgetu.

Większość widgetów które przerabiałem znajdują się w /web/static/src/js/

Czy "html" też gdzies tam się znajduje ?

Dr.One
Dr.One
341
| 5 3 5
Data pytania 02.07.2015, 12:05
0
głos
942 Odsłony

Przypuszczam, że chodzi Ci o obsługę edytora html. Realizowana jest ona przez CKEDITOR.  Poczytaj zatem w jgo dokumentacji jak ustawiać okreslone parametry. Przykładowo inicjacja jego konfiguracji zrealizowana w Odoo:

<script type="text/javascript">
CKEDITOR.config.toolbar = [['Bold','Italic','Underline','Strike'],['NumberedList','BulletedList', 'Blockquote'],['Outdent','Indent','Link','Unlink','Image'],] ;
</script>

Janusz Stefaniak
Janusz Stefaniak
597
| 3 1 2
Data odpowiedzi 02.07.2015, 20:04
0
głos

Tak, własnie przy czym wygląda na to, że to nie CKEditor obsługuje ale CLEditor i jedynie zmiany w konfiguracji CLEditora powoduja zmiany w tym widget'cie. Jak napisałem powyżej, zrobiłem i działa, mam w tej chwili dostępnych znacznie więcej opcji edycyjnych. Dzięki za podpowiedzi i sugestie.

Dr.One
na 08.07.2015, 10:25

Widget 'html' uzywany jest w definicji pola, np:

<field name="memo" widget="html" class="oe_memo" editor_height="450px" />

Dariusz Żbikowski
Dariusz Żbikowski
1263
| 4 3 3
Data odpowiedzi 02.07.2015, 12:27
0
głos

Darku, wiem czym jest i jak działa widget="html" :) Kombinuję go trochę zmodyfikować.

Dr.One
na 02.07.2015, 13:57

Jak wiemy, posiada on kilka podstawowych narzędzi edycyjnych ale fajnie byłoby gdyby mozna np dodać tabelki i do tego zmierzam.

Dr.One
na 02.07.2015, 14:15

Poradziłem sobie, w tej chwili mój widget="html" posiada pełną listę narzędzi edycyjnych oprócz tabelek :) Moge więc tworzyć wewnętrzne dokumenty w oparciu o nie lub zachować formatowanie kopiując np treści z innych edytorów. Bardzo fajne rozwiązanie, mam nadzieję przydatne :) Poszedłem za wskazaniem Janusza ale okazało sie że chyba nie tędy droga bo CKeditor jakoś nie bierze w tym udziału jedynie CLeditor który jest znacznie uboższym edytorem WYSIWYG. Niemniej brakuje mi tylko tabelek do pełni szczęścia ;)

Dr.One
na 08.07.2015, 10:09

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Zadaj Pytanie

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 02.07.2015, 12:05
Oglądano: 942 razy
Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015, 09:16