Cykliczne uruchamianie metod/def z poziomu menu "Settings/Automation/Scheduled Actions" - może ktoś jeszcze nie wie :) [Zamknięte]

To pytanie zostało zamknięte z powodu: niezwiązane z tematem lub nieaktualne

przez
Dr.One
na 13.01.2016 21:38:09

Zupełnie przypadkiem wpadłem dzisiaj jak to działa i w jaki sposób mogę rozwiązać problem cyklicznego uruchamiania dowolnej funkcji z modułów które zbudowałem. We wcześniejszych pytaniach próbowałem uzyskać odpowiedź na podobne zagadnienie.
Na przykład, jeśli potrzebuję sprawdzić aktualny stan produktu, i szybko ocenić  czy potrzebuję zamówic więcej czy nie.

(Tak wiem, Odoo robi to używając wbudowanych metod, w moim przypadku odpada z uwagi na nieużywanie wymaganych modułów dlatego dodaję własne, które robią dokładnie to co potrzebuję).

Przygotowałem więc metodę (def) która będzie to dla mnie robiła, następnie w Settings/Automation/Scheduled Actions utworzyłem nowy rekord w którym:

- zakładka 'Infomation' ustawiłem:

Interval Number    1 (co ile)                         Interval Unit    Minutes

Next Execution Date    08/01/2016 11:51:00                             Number of Calls   -1 (-1 oznacza 'w nieskończoność')

Repeat Missed  Yes/No  (Yes - ponowić w przypadku niepowodzenia ;))

- zakładka 'Technical data' ustawiłem:

Action to Trigger

Object (stock.check1) mój obiekt/klasa

Method (_get_current_stock) moja definicja/metoda (ze wskazanego obiektu/klasy)

Arguments

() -  jeśli jakieś potrzebne

Tym sposobem może być wywoływana dowolna funkcja jeśli chcielibyśmy ją uruchamiać cyklicznie lub przez zadany okres czasu.

Może się komuś przyda ta informacja :)

Dr.One
Dr.One
341
| 5 3 5
Data pytania 08.01.2016, 12:03
0
głos
296 Odsłony

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Zadaj Pytanie

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

4 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 08.01.2016, 12:03
Oglądano: 296 razy
Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016, 21:38